»Pogodba med Kostakom in državo je bila v Kopru sklenjena za odvoz okoli 320 ton mešane komunalne embalaže, do 18. julija pa smo odpeljali nekoliko več kot 320 ton, se pravi, da smo odpeljali že vse pogodbene količine.«
»Očitno so bile količine embalaže, zavedene za odvoz, neustrezno ocenjene, premajhne. Mi pa potrebujemo aneks, da jih lahko odpeljemo.«
»Kopru bodo šli na roko in že ta teden brez aneksa odpeljali dodatne količine embalaže, saj imajo neformalna zagotovila, da bo aneks sklenjen.«
»Lani nam je na dvorišču ostalo približno 100 ton neprevzete odpadne embalaže. Letos pa imamo na drugi lokaciji že nakopičenih 80 ton embalaže.«
»Njihova zaloga neodpeljane embalaže v našem skladišču vsak mesec naraste za približno 160 ton.«
»V tem trenutku po Sloveniji leži preko 16.400 ton neprevzete odpadne embalaže, vsak mesec pa se količine lahko povečajo za 5700 ton.«
»Za nas je pomembno, da mulj čim prej in s čim manj prašenja odpeljejo tja, kamor so si zastavili.«
»Potem ko tovornjak zapusti območje čistilne naprave, vozilom seveda ne sledimo, v dobri veri, da ta blato odpeljejo na lokacijo, kjer z njim ravnajo v skladu z okoljskimi predpisi in kot je določeno v pogodbi z izvajalcem.«
»Sami smo že poželi vso koruzo, povprečni hektarski donos je bil 14 ton, tako da lahko govorimo o rekordni letini, skupno smo dobili 15.000 ton zrnja, toliko smo ga tudi odkupili od pogodbenih pridelovalcev.«
»Sama verjamem, da za manjša podjetja, za obrtnike to predstavlja veliko administrativno breme. Po drugi strani pa je 15 ton embalaže v Sloveniji ogromna količina. Ugotavlja se, da je na trgu več kot 50 odstotkov odpadne embalaže, za katero ni plačano ravnanje.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju